Izba przyjęć z ambulatorium urazowo-ortopedycznym
Lokalizacja: niski budynek
Piętro: parter
Wejście od strony: ul. dr. Witolda Antesa
Parking: wjazd od ul. dr. Witolda Antesa
Kierownik Izby Przyjęć – lek. Tomasz Podgórski
Oddziałowa Izby Przyjęć – Jolanta Bednarz
Kontakt do Izby Przyjęć
e-mail: kancelaria@szpital.pszczyna.pl
O Izbie Przyjęć i Ambulatorium
Izba Przyjęć z Ambulatorium Urazowo-Ortopedycznym znajduje się na parterze szpitala. Na Izbę Przyjęć można wejść od ul. dr. Witolda Antesa i tam też umiejscowiony jest obszerny parking.
Izba Przyjęć z Ambulatorium Urazowo-Ortopedycznym udziela pomocy medycznej w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, wynikających ze schorzeń internistycznych, ortopedycznych, chirurgicznych, neurologicznych, spowodowanych urazami lub wymagających hospitalizacji w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Pacjentki do porodu są zabezpieczane przez Położniczą Izbę Przyjęć.
Łącznie Izba Przyjęć z Ambulatorium Urazowo-Ortopedycznym naszego szpitala przyjmuje ok. 1200 pacjentów miesięcznie.
Pacjenci na Izbie Przyjęć przyjmowani są w trybie planowym i w trybie nagłym.
Przyjęcie w trybie nagłym
O kolejności przyjęć decyduje wykwalifikowany personel medyczny na podstawie wstępnej oceny zagrożenia życia i zdrowia. Pierwszeństwo mają pacjenci w ciężkim stanie oraz osoby przywiezione przez zespoły ratownictwa medycznego.
Pacjenci z lżejszymi schorzeniami muszą być przygotowani na ewentualny wydłużony czas przyjęcia z uwagi na pełnienie całodobowego ostrego dyżuru i możliwości przyjmowania stanów nagłych. W niektórych przypadkach czas oczekiwania może wynieść kilka godzin.
Izba Przyjęć nie jest miejscem pogłębionej diagnostyki i docelowego leczenia. Jeśli konieczne jest natychmiastowe leczenie szpitalne pacjent będzie przyjęty do jednego z oddziałów szpitala.
Jeżeli występuje zagrożenie życia i pacjent wymaga leczenia specjalistycznego, to zostanie przewieziony karetką do innej placówki o wyższym stopniu referencyjności lub posiadającej odpowiednie oddziały szpitalne. W innych przypadkach będzie zalecone dalsze leczenie lub diagnostyka u swojego lekarza rodzinnego, specjalisty lub w trybie planowym, w wybranym szpitalu.
Dla pacjentów z nagłymi zachorowaniami, nagłym pogorszeniem stanu zdrowia lub zaostrzeniami chorób przewlekłych, bez zagrożenia życia, w dni powszednie do godziny 18:00 przeznaczone są poradnie podstawowej opieki zdrowotnej, a od godziny 18:00 oraz w soboty, niedziele i święta nocna i świąteczna opieka zdrowotna działająca w Ośrodku Zdrowia „Symetria” w Pszczynie, ul. Partyzantów 21 tel. 32 447 47 05
Przyjęcie w trybie planowym
Podczas przyjęcia do SZPITALA JOANNITAS W PSZCZYNIE należy zabrać:
- skierowanie do oddziału wystawione przez lekarza kierującego (pacjenci w sytuacjach nagłych oraz kobiety do porodu przyjmowani są bez skierowania),
- dowód osobisty lub inny dowód tożsamości zawierający zdjęcie i nr PESEL,
- dokumentację lekarską z poprzednich pobytów w oddziale lub w innym szpitalu, np. karty informacyjne, wyniki badań diagnostycznych
- informację o przyjmowanych stale lekach (jakie leki, ilość i częstotliwość przyjmowania)
Pacjenci przyjmowani na oddział powinni zabrać ze sobą: – przybory toaletowe (mydło, szampon, szczoteczkę do zębów, pastę do zębów, przybory do golenia, grzebień, ręczniki), – kapcie, – zapas bielizny osobistej, – piżamę, – szlafrok.
Kontakt do Izby Przyjęć z Ambulatorium Urazowo-Ortopedycznym
e-mail: kancelaria@szpital.pszczyna.pl