Relacja o szpitalu w TVP Katowice

Tym razem o zaan­gażowa­niu samorządów w rozwój szpitala.

15 sty­cz­nia o godz. 18.30 w Aktu­al­noś­ci­ach TVP Katow­ice pojawił się pszczyński szpi­tal. Tym razem dzi­en­nikarze mówili o nowym sprzę­cie, jaki pojawił się w placówce dzięki dotacjom gmin należą­cych do Powiatu Pszczyńskiego. Warto przy­pom­nieć, że wszys­tkie gminy powiatu udzieliły wspar­cia dla szpi­tala w 2019 r., a jego łączna wysokość wyniosła 740 tys. zł. Gmina Pszczyna przez­naczyła dla naszej lecznicy 300 tys. zł, Gmina Goczałkowice-​Zdrój 150 tys. zł, Gmina Suszec 110 tys. zł, Gmina Miedźna 100 tys. zł, Gmina Kobiór 50 tys. zł, Gmina Pawłow­ice 30 tys. zł. Pieniądze zostały zużytkowane na aparat rentgenowski Ramię C, wózek do laparoskopii, defi­bry­la­tor, zestaw videoen­doskopowy i myjnię endoskopową oraz myjnię ultradźwiękową.

Zapraszamy do obe­jrzenia tej relacji!

katow​ice​.tvp​.pl/​4​6​2​1​0​5​6​1​/​n​o​w​o​c​z​e​s​n​y​-​s​p​r​z​e​t​-​d​l​a​-​s​z​p​i​t​a​l​a​-​g​m​i​n​y​-​p​o​m​a​g​a​j​a​-​w​-​z​a​kupie