usg_baner

PRACOWNIA USG

Kontakt:
tel. 32 611 53 04 – rejestracja czynna w dni powszednie w godz. 7:00 – 14:30
email: kancelaria@szpital.pszczyna.pl

Wejście: Wejście główne Szpitala od strony ul. W. Korfantego.
Pracownia USG znajduje się na I piętrze budynku. Dla ułatwienia na podłodze została naklejona czerwona taśma prowadząca pacjentów bezpośrednio do rejestracji Zakładu diagnostyki obrazowej.

Ultrasonografia (USG) jest jednym z najczęściej wykonywanych badań obrazowych. Badanie USG jest bezpieczne i bezbolesne, a przy tym cechuje się dużą dokładnością. Może być wykonywane w każdym wieku.

Wyniki badań:
Wyniki badań USG pacjent otrzymuje bezpośrednio po wykonanym badaniu.

Przygotowanie do badania:
• większość badań USG nie wymaga szczególnego przygotowania,
• przy badaniu USG narządów jamy brzusznej na badanie należy przyjść na czczo, tj. nic nie jeść ani nie pić, nie palić papierosów, i jeśli to możliwe nie zażywać leków; w dniu poprzedzającym badanie pacjent powinien unikać spożywanie produktów powodujących gazy, takich jak napoje gazowane, świeże owoce i warzywa, pieczywo; dzień przed badaniem należy przyjąć tabletki odgazowujące,
• przy badaniu USG narządu rodnego, pęcherza moczowego, prostaty w dniu badania nie należy nić jeść, trzeba natomiast wypić 1 litr niegazowanych płynów i na badanie zgłosić się z pełnym pęcherzem; dzień przed badaniem należy przyjąć tabletki odgazowujące.

Skip to content