szkola_baner1
szkola_baner2
szk_rodz_3
szk_rodz_4
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

SZKOŁA RODZENIA

Kontakt:
tel. 601 469 355 – koordynator Magdalena Matusz (położna)
email: szkolarodzenia@szpital.pszczyna.pl

Wejście:
Szkoła Rodzenia Joannitas mieści się na I. piętrze budynku Szpitala. Dla ułatwienia na podłodze została naklejona fioletowa taśma prowadząca uczestników kursu bezpośrednio do sal wykładowych.

Szkoła Rodzenia Joan­ni­tas działa od września 2022 r.
Odpowiadając na potrzeby naszych pacjentek otworzyliśmy Szkołę Rodzenia Joannitas, w której pomagamy przyszłym rodzicom przygotować się do nowej roli. Zdobytą wiedzę i umiejętności będą mogli wykorzystać w czasie trwania ciąży, podczas porodu, a także w pierwszych miesiącach życia dziecka.

Zajęcia obejmują zarówno część teoretyczną, podczas której kursanci zdobędą niezbędną wiedzę, jak i część praktyczną, w której wykonując pod okiem specjalistów serię ćwiczeń, będą mieli okazję trenować nabyte umiejętności. Zajęcia prowadzone są w małych, kameralnych grupach, po osiem Pań, z których każda może przyprowadzić osobę towarzyszącą.

Kurs składa się z 7 zajęć:
1. Ciąża i przygotowanie do porodu + zajęcia z fizjoterapeutą uroginekologicznym
2. Poród
3. Noworodek cz. I
4. Noworodek cz. II + zajęcia z doradcą wyprawkowym
5. Chustonoszenie
6. Laktacja
7. Połóg i cesarskie cięcie + zajęcia z psychologiem

Zaję­cia w Szkole Rodzenia Joannitas są płatne. Opłata za cały cykl zajęć, mate­ri­ały edukacyjne oraz spotkanie z fizjoter­apeutką urogineko­log­iczną, psychologiem, doradcą noszenia oraz doradcą wyprawkowym wynosi 440 zł.
Każda z przyszłych mam na zakończe­nie otrzymuje upominek oraz certyfikat.

Zaję­cia odby­wają się w każdy wtorek i czwartek miesiąca, w godz­i­nach 17:00 – 19:00. Serdecznie zapraszamy do kon­taktu, z przy­jem­noś­cią odpowiemy na Wasze pyta­nia, rozwiejemy wąt­pli­wości i zapiszemy na zajęcia!

Skip to content