Budując wspomnienia – porody rodzinne w Szpitalu Joannitas

Budując wspomnienia
Dla każdej kobiety narodziny dziecka są wyjątkowym wydarzeniem. To dzień, który zapamiętają już na zawsze. Jednym z zadań zespołu Oddziału ginekologiczno-położniczego jest sprawienie, żeby wspomnienie to było jednym z najpiękniejszych w życiu, ponieważ powitanie na tym świecie małego człowieka jest zwłaszcza dla kobiety absolutnie niezwykłym wydarzeniem. Dlatego też w naszym szpitalu zachęcamy do porodów rodzinnych – bliskość i pomoc najbliższych jest dla przyszłej mamy nieocenioną wartością, pogłębia więzi rodzinne i już na starcie wzbogaca świat maluszka.


Sala porodów rodzinnych w Szpitalu Joannitas w Pszczynie cieszy się ogromną popularnością. To niezwykle przytulne miejsce, w którym przyszli rodzice mogą poczuć się swobodnie i gdzie mogą wspólnie doświadczać zarówno tych pięknych jak i trudnych chwil porodu.


Przyszła mama, słuchając swego ciała i korzystając z bogatego doświadczenia położnych, może dobrać elementy znajdujące się w sali, które zmniejszą intensywność bólu porodowego i ułatwią poród. Mogą skorzystać z piłek różnych rozmiarów, materacy, worków sako, krzesełka porodowego lub drabinki. Rodząca może również skorzystać z prysznica oraz ciepłego lub zimnego okładu.


Położne podpowiadają z jakiej aktywności fizycznej warto skorzystać i razem z mamą pracują oddechem. Prawie każdy poród przebiega z wykorzystaniem pozycji wertykalnych. Wszystkim przyszłym mamom nasze położne przekazują informacje i instruktaż pokazowy dotyczący wybranych pozycji. Przez cały czas porodu kobiety mogą liczyć na ich wsparcie. W oddziale można skorzystać z masażerów ręcznych lub elektrostymulacji TENS.


Poród to ogromne wyzwanie nie tylko dla ciała, ale także umysłu i emocji. Dlatego też w sali porodów rodzinnych prowadzona jest w czasie porodu aromaterapia, muzykoterapia i terapia światłem. To elementy mające na celu wprowadzenie odprężającego nastroju, który ułatwia skupienie i zwiększa poczucie wewnętrznego spokoju.


Wiemy na kogo czekasz
Już od wejścia przyszła mama może poczuć się jak u siebie – podświetlany napis przypomina na kogo czeka od 9 miesięcy. Dodatkowo na ścianach zostały umieszczone motywujące afirmacje, w które w chwilach słabości mają dodać rodzącym siły i wiary w swoje możliwości.

Skip to content