Na blok operacyjny trafił nowy sprzęt medyczny – diatermia chirurgiczna

Diatermia chirurgiczna to sprzęt, który trafił na blok operacyjny Szpitala Joannitas w Pszczynie. To wszechstronne urządzenie może być stosowane na wiele sposobów podczas cięć i koagulacji w zabiegach endoskopowych, laparoskopowych, ginekologicznych, podczas artroskopii kolana, czy zamykania naczyń – również na narządach miąższowych, takich jak wątroba, czy nerki. Diatermia wyposażona jest w możliwość używania koagulacji za pomocą argonu.

To prawdziwy Mercedes wśród tego typu urządzeń medycznych – mówi Anna Tyśkiewicz, pielęgniarka oddziałowa Bloku operacyjnego Szpitala Joannitas w Pszczynie. I dodaje – To wspaniałe, intuicyjne urządzenie posiada kilkanaście trybów pracy mono- i bipolarnej, ma dotykowy duży ekran i przede wszystkim prosty system wyboru rodzaju i niezbędnej jakości pracy.


Diatermia chirurgiczna została sfinansowana w ramach projektu Unii Europejskiej “Realizacja przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych działań w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 przez podmioty lecznicze z terenu województwa śląskiego”. Całkowita wartość: 122 867,22 zł zł.

Skip to content