Wózki transportowe z dotacji Gminy Goczałkowice-Zdrój

Na Izbę przyjęć Szpitala Joannitas w Pszczynie trafiły trzy nowoczesne wózki transportowe. W przypadkach nagłych, obok wysoko wyspecjalizowanego zespołu medycznego, ważną rolę stanowi także sprzęt medyczny.

– Wszechstronność tych łóżek to wielkie ułatwienie dla zespołu – mówi Jolanta Bednarz, koordynator Izby przyjęć. I wylicza: – Wózki są bardzo zwrotne i nieduże, co ułatwia nam opiekę nad pacjentem, jego przenoszenie oraz transport na badania diagnostyczne, czy po prostu przewóz na odpowiedni oddział do dalszej hospitalizacji.
Teraz transport medyczny jest bezpieczniejszy i łatwiejszy, dzięki czemu personel medyczny czuje się pewniej, a procesy terapeutyczne są skuteczniejsze.

– Sprzęt medyczny stanowi podstawę wyposażenia każdej placówki ochrony zdrowia – przyznaje Katarzyna Michalik, Prezes Zarządu Szpitala Joannitas w Pszczynie. I dodaje: – Tym razem dzięki dotacji udzielonej przez Gminę Goczałkowice-Zdrój udało nam się poszerzyć bazę łóżkową Szpitala. Dziękujemy Gminie za przeznaczenie środków w budżecie na tak ważny cel.