Informacja w sprawie Oddziału neurologicznego

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów, w związku z zawieszeniem Oddziału neurologicznego i udarowego Szpitala Megrez Sp. z o.o. w Tychach, pragniemy poinformować, że Oddział neurologiczny Szpitala Joannitas w Pszczynie dysponuje jedynie 18 miejscami łóżkowymi. Szpital Megrez Sp. z o.o. miał łącznie 48 łóżek dla pacjentów neurologicznych (w tym udarowych). W naszym szpitalu nie ma oddziału, ani pododdziału udarowego. Ponadto, w chwili obecnej trwa remont części piętra, na którym znajduje się Oddział neurologiczny. Nasza placówka z uwagi na niewielką liczbę łóżek nie jest w stanie objąć opieką wszystkich pacjentów z Tychów i okolic.

Niezależnie od zaistniałej sytuacji, nasz Szpital podjął decyzję o udzieleniu wsparcia tyskiemu szpitalowi i zawarciu porozumienia, które dotyczy pacjentów neurologicznych przekazywanych i transportowanych przez Megrez Sp. z o.o. Zgodnie z porozumieniem nasz szpital pozostaje w gotowości do udzielania świadczeń zgodnych z profilem prowadzonej działalności i z uwzględnieniem możliwości organizacyjnych.

Jednocześnie pragniemy zapewnić, że niezależnie od zaistniałej sytuacji, nasz szpital, tak jak dotychczas, w miarę swoich możliwości będzie zabezpieczał pacjentów znajdujących się w stanie zagrożenia życia i zdrowia.