WOŚP – Tam wszystko gra OK!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to LUDZIE, którzy swoim zaangażowaniem w pomoc innym zarażają rzesze darczyńców i wolontariuszy od 32 lat. Wśród 71,5 tys. sprzętów kupionych przez Fundację WOŚP Szpital Joannitas w Pszczynie otrzymał do tej pory kilkanaście z nich, wśród których znalazły się m.in. łóżka do intensywnej opieki medycznej, inkubatory, pompy infuzyjne, kardiomonitory, czy otrzymany w 2023 roku analizator do diagnostyki molekularnej.

Dzięki temu aparatowi zespół Medycznego laboratorium diagnostycznego może błyskawicznie (w 1 godzinę!) dokonać przygotowania próbki, ekstrakcji materiału genetycznego, amplifikacji, detekcji i analizy wyniku badania.
Analizator pozwala kompleksowo wykonać testy na 170 patogenów i genów wywołujących infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych, zakażenia krwi, przewodu pokarmowego, ośrodkowego układu nerwowego a także oporność na antybiotyki – mówi Marzena Wiewióra, starszy asystent diagnostyki laboratoryjnej. I dodaje – To genialne urządzenie nie tylko skraca czas potrzebny na wykonanie badania, ale także minimalizuje pracę diagnostów w zakresie przygotowania próbki – po naszej stronie zostaje tylko analiza wyniku.

Dziękujemy Jurkowi Owsiakowi i tysiącom wolontariuszy za to, że przez tyle lat bez wytchnienia co rok organizują Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To dzięki niemu i jego ogromnemu zespołowi tysiące pacjentów w Polsce leczonych jest na sprzętach najwyższej jakości zakupionych przez Fundację.

Tegoroczne hasło akcji brzmi: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.
Grajmy dalej razem z WOŚP! Zachęcamy do udziału w tej niewiarygodnie inicjatywie. A sami zapraszamy do licytacji voucherów na badanie USG piersi w naszym Szpitalu.

Voucher nr 1 na badanie USG piersi – licytuj!
Voucher nr 2 na badanie USG piersi – licytuj!


Voucher na badanie USG piersi
Skip to content