Szpital zakupił nowoczesne USG

Szpital Joannitas w Pszczynie wyposażył Zakład diagnostyki obrazowej w kolejny wysokiej klasy sprzęt medyczny do diagnostyki ultrasonograficznej, który umożliwi poszerzenie zakresu badań i precyzyjniejsze diagnozowanie pacjentów.

Nowa era diagnostyki w pszczyńskim Szpitalu

– Od teraz badania USG wykonywane będą na najwyższym światowym poziomie – mówi lek. Janusz Ziernicki – kierownik Zakładu diagnostyki obrazowej. I dodaje: – Aparat wyposażony jest w szereg głowic do badań jamy brzusznej, tkanek miękkich, węzłów chłonnych, stawów, piersi, tarczycy, moszny czy wszelkich badań Dopplerowskich.

Co nowego?

Dodatkowo poszerzamy zakres badań u najmłodszych pacjentów – u noworodków oraz małych dzieci będziemy wykonywać badania przezciemiączkowe, badanie jamy brzusznej – ocenę wątroby, trzustki, nerek, itp., a także klatki piersiowej, miednicy mniejszej, stawów i tkanek miękkich.

Innowacyjna technologia medyczna

Zaawansowane funkcje diagnostyczne pozwolą lekarzom uzyskać kompleksową wizualizację struktur anatomicznych oraz ocenić funkcję narządów wewnętrznych. – Nowy aparat wyposażony jest w funkcje elastorafii oraz mikroprzepływów, a jego najnowocześniejsze oprogramowanie umożliwia wykonywanie badań USG z kontrastem, w 3D/4D – chwali sprzęt Katarzyna Michalik, prezes zarządu Szpitala Joannitas w Pszczynie. Dodając: – To prawdziwy krok naprzód w dziedzinie diagnostyki obrazowej, pozwalając szpitalowi na podniesienie standardów opieki zdrowotnej dla społeczności lokalnej.