Przed nami sezon na infekcje. Jak możemy Ci pomóc?

Objawy infekcji u Ciebie lub Twojego dziecka? Lekarz rodzinny zlecił Ci wykonanie badań? Jeśli tak – nie czekaj – szybka diagnostyka laboratoryjna lub mikrobiologiczna przyspiesza proces leczenia.

Działamy w trybie CITO
W naszym laboratorium badania CRP, morfologii i moczu realizujemy w trybie cito – pacjent otrzymuje wynik w ciągu godziny – możesz go odebrać osobiście lub online i jeszcze tego samego dnia po wizycie u lekarza rozpocząć odpowiednie leczenie. Badania po godzinie 14:00 i w trybie pilne są realizowane za dodatkową opłatą.

Wyniki alarmowe – trzymamy rękę na pulsie
ZAWSZE kiedy wynik badania jest niepokojący nasi diagności laboratoryjni dzwonią z pilną informacją do pacjenta, by jak najszybciej udał się do swojego lekarza.

Jak ograniczyć stosowanie antybiotyków?
Już na etapie interpretacji wyników diagności laboratoryjni są w stanie sprawdzić, czy jest to infekcja wirusowa czy bakteryjna. A dzięki badaniom mikrobiologicznym w ciągu 2-3 dni po wykonaniu posiewu możliwe jest ustalanie drobnoustroju chorobotwórczego i oznaczenie jego wrażliwości na antybiotyki. Właściwy antybiogram pozwala lekarzowi przepisać odpowiedni antybiotyk.

Blisko – Szybko – Profesjonalnie
Nasz Szpital znajduje się w sercu Pszczyny. Można tutaj z łatwością dojechać i znaleźć miejsce parkingowe. W okresie jesienno-zimowym w Medycznym laboratorium diagnostycznym wykonujemy szereg badań laboratoryjnych i mikrobiologicznych – działamy dla naszych pacjentów, by jak najszybciej mogli uporać się z infekcjami, zanim zdążą się na dobre rozgościć w ich organizmach.