Szpital Joannitas w Pszczynie uzyskał kolejne akredytacje

Miło jest nam poinformować, że Szpital Joannitas w Pszczynie uzyskał kolejne akredytacje do prowadzenia szkoleń specjalizacyjnych – tym razem w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii oraz radiologii i diagnostyki obrazowej.

To kolejny krok w stronę rozwoju naszej działalności dydaktycznej – mówi Katarzyna Michalik, prezes zarządu Szpitala. I dodaje – Do tej pory szkoliliśmy młodych lekarzy w zakresie: specjalizacja ginekologiczno-położnicza, geriatryczna, chirurgia ogólna oraz ortopedia i traumatologia narządu ruchu.

Obecnie dysponujemy wolnymi miejscami szkoleniowymi w zakresie chorób wewnętrznych, anestezjologii i intensywnej terapii, ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz ginekologii i położnictwa.

Dodatkowo Szpital prowadzi staże podyplomowe dla lekarzy stażystów.

Dzięki współpracy w z wieloma uczelniami wyższymi przez cały rok w naszej placówce odbywają się praktyki dla studentów kierunków medycznych, psychologicznych oraz dietetycznych.